top of page
Artboard 1 copy.jpg

Zamanın ruhunu yakalayan çevre dostu ve adil ticaret şartlarına uygun bir tasarım atölyesi: NEWOLD

NASIL YAPIYORUZ?
GÜNE SAĞLAM BİR MESAJ!

 

Net olmayı seviyoruz! Düşündüğünü açık açık söylemeyi seven samimi insanlar için rahat bedenlerde tişörtler üretiyoruz ve farklı ürün tasarımları yapıyoruz.

MESAJIMIZ, ENERJİMİZ

Hayat kendini sürekli yeniliyor. İşte NEWOLD'u ortaya çıkaran güç bu. Doğanın döngüsü içinde aslında hiçbir şey eskimiyor, parçalar birbirini tamamlıyor. Yeni ile eski de öyle: Ayrılmaz ve anlamlarını birbirlerinden alan ikili.

Image by Gabriel Santos
lalit-kumar-dmGV8oau3Fo-unsplash.jpg

SADELİĞİN ESTETİĞİ

 

Tasarımlarımız sadelikten doğan bir estetik taşıyor. Çünkü hareket alanımızın sınırlanmasını sevmiyoruz, hep dinamik düşünüyoruz! Kısacası, özgürlüğümüze düşkünüz. Çarpıcı ve rahat ürünlerimizin sırrı bu.

 

SAYGI DUYUYORUZ


İlham aldığımız doğaya saygımız büyük. 100%  pamuklu özel dokuma kumaşlardan çevre dostu ürünler üretiyoruz. Örme kumaş fabrikasıyla çalışıyoruz ve yerli üretim yapıyoruz. Bu yüzden karbon ayak izimizi minimum seviyede tutabiliyoruz. Global Organik ve Avrupa standartlarıyla üretilmiş olan ürünlerimiz, SMETA SEDEX (Sedex members ethnical trade audit) tarafından çerçevelenmiş temel şart ve koşulların sağlandığı:işçi hakları, sağlığı ve güvenliği ile çevre ve iş etiği kurallarına uygun olmakla birlikte çocuk işgücünün kullanılmadığı, hiçbir ayrımcılığın uygulanmadığı, düzenli istihdamın, sağlandığı yerlerde üretilmiştir. Paketlemede sadece geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiş karton kutular ve FSC onaylı paketler kullanıyoruz.

Image by Amber Martin
bottom of page