top of page

Hikayemiz

Basic kıyafet bulmak bu kadar zor olmamalı” diyenlerin imdadına yetişen tasarım atölyesi NEWOLD ile tanışın!

Her geçen gün artan farkındalıkla birlikte, çevre dostu ürünler kullanmaya dair gelişen ilgi de güçleniyor. Çevre dostu giyim markalarından biri olarak NEWOLD, basic kıyafetlerin zamansızlığını yansıtırken, zamanının enerjisini ve ruhunu taşımaktan da geri kalmıyor.NEDEN NEWOLD?

Çünkü NEWOLD olarak sizi en iyi biz anlarız. Bu empatiden yola çıkarak düşündüğünü açık açık söylemeyi seven samimi insanlar için rahat bedenlerde tişörtler üretiyor ve farklı ürün tasarımları yapıyoruz.


​NEWOLD, ilhamını hayatın sürekli olarak kendini yenilemesinden alıyor. Doğanın döngüsü içinde nasıl her şey birbirini tamamlıyorsa, yeni ve eski de güçlerini birbirlerinden alıyor. Bu ayrılmaz ikiliden yola çıkan tasarımlarımız, sadelikten doğan bir estetik taşıyor. Hareket alanımızın sınırlanmasını sevmiyor ve hep dinamik düşünüyoruz. Kısacası, tıpkı sizin gibi biz de özgürlüğümüze düşkünüz! Çarpıcı ve rahat ürünlerimizin sırrı da bu. Klasik ya da spor, gece veya gündüz fark etmeksizin, her ana, her ortama uyacak kurtarıcı tasarımlarımızda zamansızlıktan esinleniyoruz ve sizi hiçbir zaman yalnız bırakmak istemiyoruz!

Saatlerce dolabın karşısında ne giyeceğinizi düşünerek hayatı kaçırmanızı değil; bir an önce her kombine uyum sağlayacak NEWOLD tasarımlarıyla rahat ve şık bir şekilde günü yakalamanızı istiyoruz.

Çevre Dostu Giyim Markası Olarak NEWOLD

İlham aldığımız doğaya büyük bir saygı duyuyoruz ve onu onurlandırmak için elimizden geleni yaparak %100 organik pamuklu dokuma kumaşlardan çevre dostu ürünler üretiyoruz. Marka olarak örme kumaş fabrikasıyla çalışıp yerli üretim yaparak, karbon ayak izimizi minimum seviyede tutabiliyoruz.

Global Organik ve Avrupa standartlarıyla üretilmiş olan ürünlerimiz, SMETA SEDEX (Sedex members ethnical trade audit) tarafından çerçevelenmiş temel şart ve koşulların sağlandığı; işçi hakları, sağlığı ve güvenliği ile çevre ve iş etiği kurallarına uygun olmakla birlikte çocuk işgücünün kullanılmadığı, hiçbir ayrımcılığın uygulanmadığı, düzenli istihdamın sağlandığı yerlerde üretiliyor. Çünkü yalnızca doğaya değil, tüm canlılara saygı duyuyoruz.

Çevre bilincini ürünlerin tasarımından teslimat sürecine kadar göz önünde bulundurarak; paketleme sürecinde sadece geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiş karton kutular ve FSC onaylı ambalajlar kullanıyoruz.

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

İçimizi ısıtan güneşiyle yazı ardımızda bırakırken sonbaharın sakinliğini kucaklıyoruz. Sıcaklıkların düşmesi, stil tercihlerimizi de etkiliyor. İnce hırkalar yerini kalın ceketlere bırakıyor. Crop üs

bottom of page